Bita śmietana w wersji light

Bita śmietana uwielbiana jest przez mnóstwo osób. Trudno się temu dziwić – aksamitny, delikatny smak, który rozpływa się w ustach. Kto chciałby z takich pyszności rezygnować? Niestety, wiele osób musi powiedzieć deserom z bitą śmietaną – nie. Wszystko z powodu dbania o linię. W dzisiejszych czasach sporo mówi się o nadwadze i otyłości. Problem ten dotyczy coraz większej liczby osób. A bita śmietanka posiada przecież mnóstwo kalorii. W takim nie razie nie ma mowy, aby spożywać desery z bitą śmietaną w trakcie diety. Ale czy rzeczywiście zawsze musimy rezygnować z tak smakowitych rzeczy? Czy na zawsze musimy zapomnieć o tym jak delikatny i wspaniały smak ma bita śmietana? Otóż, okazuje się, że nie. Wszystko dlatego, że dzisiaj w sklepach znajdziemy produkt o nazwie: bita śmietana light.

Większość znanych producentów bitej śmietany (czy to bita śmietana w sprayu czy bita śmietana w proszku oferuje tego typu produkty light. Dr. Oetker czy Gellwebita śmietana light oferowana jest przez Twoich ulubionych producentów. Bita śmietana o obniżonej wartości kalorycznej jest dzisiaj bardzo popularna. Sprzedaje się coraz lepiej. Wszystko dlatego, że tego typu produkt light zawiera nawet o połowę mniej kalorii niż tradycyjna bita śmietana. Sam widzisz, że nie musisz na zawsze rezygnować z Twojej ulubionej bitej śmietany.

Czy bita śmietana light w czymś odbiega od tradycyjnego produktu? Oczywiście, zawiera mniej kalorii. Jeżeli zaś chodzi o konsystencję – wygląda to bardzo podobnie jak w standardowej śmietanie. Konsystencja jest puszysta i aksamitna. Śmietanka light jest tak samo prosta w przygotowaniu, jak do tej pory. Koniecznie powinieneś to sprawdzić!