Kaloryczność i składniki odżywcze

Osoby, które bardzo uważnie sprawdzają ile dane produkty żywnościowe mają kalorii, wiedzą że niemal wszystko co pyszne, jest bardzo tuczące. Oczywiście, mamy tutaj na myśli przede wszystkim słodkości. Niewątpliwie, bita śmietana ma wysoką kaloryczność. Tylko jedna łyżka ma około 62 kalorii. Biorąc pod uwagę to, że średnio do deseru spożywamy około trzech łyżek, daje nam to prawie 200 kalorii. A do tego spora wartość kaloryczna deseru. W sumie daje to niezłą sumę.

Maksymalna dzienna dawka kalorii dla dorosłej osoby to około 2000 kcal. Nic dziwnego, że wielu producentów oferuje dzisiaj swoim klientom produkty light. Popularna jest m.in. bita śmietana light.

100 g bitej śmietany ma 159 kalorii. W tej ilości bitej śmietanki znajdziemy około 3 gramów białka, 19 g węglowodanów i 7 gramów tłuszczu.

Rzeczywiście, bita śmietana ma sporo kalorii. Dlatego nie należy spożywać jej zbyt często, ponieważ dzięki niej można zyskać sporo dodatkowych kilogramów, których na pewno sobie nikt nie życzy. Nie oznacza to jednak tego, że na zawsze trzeba rezygnować z przyjemności. Zupełnie nie ma takiej potrzeby. Raz za czas warto pozwolić sobie na pyszny deser z bitą śmietaną. Dla osób, które jednak po takim jedzeniu miałyby ogromne wyrzuty sumienia, proponowany jest niskokaloryczny deser, np. galaretka z bitą śmietaną o obniżonej wartości kalorycznej. To doskonałe rozwiązanie!